İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARI

İşe alım ve Oryantasyon
Kariyer sitelerinde, ihtiyaç doğrultusunda çeşitli özellikte ve farklı niteliklerdeki pozisyonlar için ilanlar yer almaktadır. Bunun yanı sıra internet sitemiz üzerinden de iş / staj başvurusu yapılabilmektedir. İlanlar için yapılan başvurular arasından, şirketimiz ihtiyaçları doğrultusunda en uygun bulunan adaylar seçilerek görüşmelere davet edilmektedirler.

Mülakat Süreci
İhtiyaç doğrultusunda açık pozisyonlardan görüşmeye davet edilen adaylar genel yetenek, kişilik envanterleri, mesleki yeterlilik, algı ve beceri testleri gibi pozisyona göre değişim gösteren uygulamalara tabi tutulurlar.
Bu aşamalarda başarılı bulunan adaylar, oryantasyon eğitimi ile başlayacak olan iş hayatlarına adım atarlar.
İşbaşı kararı verilen çalışanlar işe başladıklarında şirketimize özel Oryantasyon Programı’na tabi tutulurlar.

İşe Alım ve Yerleştirme
Oryantasyon Eğitiminin hedefleri; yeni işe alınacak personele; şirket politikaları, şirketin organizasyon yapısı, üretim-hizmet konusu ve süreci, sosyal haklar ve sorumluluklar, iş koşulları, iş güvenliği konularında bilgi vermek, çalışanın işe ve işletmeye uyumunu sağlayarak işgücü devir oranını azaltmaktır. Çalışanlar oryantasyon programı kapsamında tüm grup ile ilgili bilgi edinmenin yanında çalışacakları firma ve bölüm ile ilgili detaylı bilgiye sahip olurlar. Sonrasında bölüm ve göreve göre farklı sürelerde “iş başı eğitimi” görürler. Ayrıca, işe başlayan personele Kefeli Ambalaj’ın tarihçesi, kalite anlayışı, işyeri kuralları gibi genel bilgilerin yer aldığı Personel El Kitabı verilir.

SİZİ ARAYALIM

Pro Web Tasarım
apartmentphoneearth