Hakkımızda

Firmamız, muhtelif baskılı ve baskısız mukavva koli imatları sektöründe 2000 yılında Samsun İlkadım Sanayi Sitesi’nde 300 m2 bir alanda şahıs firması ( Kazım KEFELİ ) olarak kurulup, 2004 yılına kadar burada 6 adet makine ile faaliyet göstermiştir. 2006 yılında ise Samsun Ondokuz Mayıs Sanayi Sitesi’nde 600 m2’lik gayri menkulun mülkünü satın alarak, faaliyetlerine burada sürdürmeye devam etmiştir. İmalathanenin genişlemesi ile baskı makinesinide yenileyerek baskı hızı ve kalitesini %100 artıran firmamız, 19.12.2006 tarihinde kurumsallaşma ile KEFELİ OLUKLU MUKAVVA AMBALAJ SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ adı altında yeni oluşuma girmiştir.

Sürekli büyüme arzusu içinde olan firmamız, gelirlerini yatırıma dönüştürerek Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde 6100 m2 araziyi 2009 yılında satın almıştır. Firma bu arazi üzerine kurulu 4500 m2 kapalı alana sahip tesisi inşa ederek, 2010 yılının başından itibaren faaliyetlerine bu fabrikada devam etmektedir. Teknolojik yeniliklerin sürekli takibinde olan firmamız bu yeni tesiste baskı ve çizgi makinesini yeniliyerek, baskı hızı ve kalitesini tekrardan arttırmıştır. Firmamız, 2011 yılı başlarında ise full otomatik saatte 10.000 adet baskı yapan ve 3 renk baskı yapma, yapıştırma, sayma, bağlama ve özel kesimli koli basma özelliğine sahip Inline baskı makinesini firma bünyesine katarak baskı kalitesini ve üretim adetini bir kez daha arttırmıştır. Firmamız, 2011 yılı ortalarına geldiğinde her çeşit ve ebatta koli, ambalaj üretimi için gerekli olan “oluklu mukavva levha” imalatını kendisi üretme isteğini gerçekleştirmek üzere oluklu mukavva makinesi satın alarak, 2012 yılı başında oluklu mukavva levha üretimini gerçekleştiren Samsun ve Bölgesi’nde ilk firma olmanın gururunu yaşamaktadır.Oluklu mukavva yüksek hassasiyet ve enerji gerektiren makinelerde üretilir. Firmamız önceden diğer şehirlerde bulunan fabrikalardan temin ettiği “ oluklu mukavva levhayı ” oluklu mukavva makinesinde istenilen kalite ve ebatta üreterek müşterilerin arzusuna göre baskı ve baskısız levhayı koli makinesinde koli haline getirip dikim veya yapıştırmanın ardından paketleyerek sevkiyat işlemine geçmektedir. Bölgedeki imalat sanayisindeki gelişmelere ve AVM’lerin sayısının artmasına parelel olarak gelişimini ve üretim kapasitesini arttırmayı sürdüren firmamız, üretici firmaların ihtiyaç duydukları her türlü oluklu makavva koliyi üretim düzeyinde daha kaliteli olması için makineleşmeye ağırlık vermiştir. Bu amaçla, daha güzel baskı ve yeni şekilli kutu üretim ve tasarımıyla sektörde hizmetlerini sürdürmektedir.

Kefeli Oluklu Mukavva’nın ilkesi; Dünya’da ve Türkiye’de sektörde teknolojik gelişme ve değişime uyum sağlamak, ürün ve hizmet kalitesini arttırmak, nitelikli bir kadro ve yeni teknolojilerle sektör içindeki hizmetlerine başarılı bir biçimde devam etmektedir. Kefeli Oluklu Mukavva insan kaynaklarının eğitilmesine, teknolojinin yenilenmesine ve müşteri odaklılık felsefesine karşı her zaman duyarlılık göstererek, sektörde izleyici değil lider olma yolunda kararlı adımlarına devam ederek, Samsun ilinde ve bölgede bu sektörde söz sahibi firma olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

SİZİ ARAYALIM

Pro Web Tasarım
apartmentphoneearth